Koderdam – CSK-MED.pl

Koderdam - CSK-MED.pl

Koferdam to materiał, którego dentyści używają do odizolowania zęba, na którym obecnie pracują, od otoczenia. Pozwala go zachować bez dostępu do śliny, co znacząco ułatwia, a w przypadku specyficznych zabiegów wręcz umożliwia w ogóle pracę. W praktyce jest to arkusz gumy, w którym należy wykonać otwór za pomocą dziurkacza tak, aby pasował do leczonego zęba. Następnie przytwierdza się go do nasady zęba za pomocą metalowych nakładek lub specjalnych ramek.

Z reguły materiał ten jest neutralny w dotyku i zapachu. Został tak zaprojektowany, aby być możliwie najbardziej bezpiecznym dla osłabionych chorobą i zabiegami dziąseł oraz zębów. W sklepie CSK MED dostępny jest także koferdam o miętowym zapachu, który jest przyjemniej odbierany przez pacjentów i pozostawia o wiele lepsze wrażenie po wykonanym zabiegu. Materiał ten stosuje się najczęściej podczas leczenia kanałowego, a także zabiegów związanych z protezami, zabiegów zachowawczych, a także – co nie powinno dziwić – w medycynie estetycznej.

Dzięki zastosowaniu środka, jakim jest koferdam, stomatolodzy mają zdecydowanie ułatwione zadanie, a pacjenci mają o wiele wyższy komfort podczas przeprowadzania zabiegów. Są o wiele wygodniejszą alternatywą dla wacików czy wałeczków z ligniny, ponieważ jeden płat koferdamu wystarcza na cały zabieg, nie trzeba go wymieniać.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 7 (ostatnio: 18.11.2019 03:16:14)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz