Stawka podatku od nieruchomości

Stawka podatku od nieruchomości

Interesuje Cię kupno mieszkania, domu lub innego lokum, ale stawka podatku od nieruchomości i generalnie wszystko co z nim związane jest dla Ciebie tajemnicą? Nie chcesz zostać wyrolowany przez dewelopera lub prawnika? Musisz dowiedzieć się kilku najważniejszych rzeczy.

Jaka więc jest stawka podatku od nieruchomości?

W Polsce podatek od nieruchomości obejmuje każdego, kto nabył jakieś lokum, niezależnie od jego przeznaczenia. Jest podatkiem lokalnym, a więc zajmują się nim samorządy gminne i to one ustalają jego stawki. Są jednak pewne kwoty, które ustanawia Minister Finansów i których stawka podatku od nieruchomości nie może przekroczyć.

Co więcej o tym podatku musimy wiedzieć?

Wszystkie potrzebne dokumenty i formularze musisz złożyć do urzędu gminy lub miasta, w którym znajduje się lokum. Macie na to równe 2 tyg od zakupu mieszkania – nie wolno tego terminu przekroczyć, jeśli nie chcecie ponosić przykrych konsekwencji, np. odsetek. Płatności dokonujecie w podziale na 4 raty.

Zainteresowany tematem? Po więcej informacji odsyłamy na bloga krakowskiego dewelopera Sento – stawka podatku od nieruchomości i inne informacje na jego temat nie będą już tajemnicą!


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 06.04.2018 16:43:46)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz