Witam wszystkich na blogu szkolnym

Chciałbym zaprosić Was do czytania bloga o najlepszych szkołach w Polsce i na świecie. Każda z wymienionych ma swoją unikalną – niekiedy fascynującą historię.

North London Collegiate School

To szkoła która otrzymuje obecnie najwyższe noty w Anglii. Historia:

HOMEPAGE-NLCS-01North London Collegiate Szkoła została założona w kwietniu 1850 przez Frances Mary Buss w domu rodzinnym na 46 Camden Street, Camden Town. Cała rodzina pomagała w szkole w tym jej brat Septimus i jej ojca, RW Buss, który przedstawionym powieści Dickensa i których teraz wiszą obrazy w bibliotece odniesienia Sixth Form, znany jako Buss pokoju, w Starym Domu w kanoników.

Panna Buss był przez 44 lat dyrektorką i był zauważalną postacią w walce o edukacji dziewcząt w drugiej połowie XIX wieku.

Szkoła, jak to się powiększyła, przeniósł się do Camden Road, a następnie do Sandall Road .Budowy w Kanonów w Edgware został kupiony w 1929 roku, ale szkoła nie przenieść tam do maja 1940 roku pełni Nowy budynek został zaprojektowany przez Sir Albert Richardson.

Panna Buss założył także Camden szkoła dla dziewcząt w 1871 roku, dla tych rodzin, nie są w stanie płacić wyższe opłaty z North London Collegiate School. Ona została przez dr Sophie Bryant, pierwszej kobiety do nagrodzonego DSC przez London University.